Hieracon – kopalnia reliktów AXI i Neo.

Bogate miejsce

Pluton okazał się doskonałym przystankiem dla graczy lubiących zbierać przedmioty. Hieracon wymaga od nas dobrego przygotowania bojowego, ale w zamian oddaje nam wspaniałe relikty, endo,kredyty lub modyfikacje.

Ekskawator na statek i ruszamy!

Na wydobyciu jest jeden cel – obronić urządzenie wydobywające kriotyk. W zamian za wykonanie zadania, otrzymujemy starożytny artefakt, który po otworzeniu może zawierać różne nagrody. Im dłużej bronimy naszych eksawatorów tym trudniejsi są przeciwnicy do pokonania. Przy około 2600-2700 wydobytego kriotyku, spotkamy plagę na poziomie 100.

Jaki Warframe wybrać ?

 

 

 

 

 

 

Strategiczne umiejętności oraz obszarowe są bardzo przydatne na tego typu misje. Według mnie najlepszym wyborem jest:

  1. Frost – Umiejętność trzecia stworzy barierę, która będzie chronić nasze urządzenie wydobywcze i utrudniać zbliżenie się do niego. Czwarta zdolność da nam możliwość obszarowego zamrożenia przeciwnika. Pasywa również jest dobra, jeżeli wróg zaatakuje nas wręcz może zostać zamrożony. Frost jest bardzo tankowatym Warframe, można na nim uzyskać ponad 800 pkt zdrowia oraz 1500 pkt tarczy.
  2. Vauban – podobnie jak Frost, kluczowymi dla niego umiejętnościami są trzecia i czwarta. Pierwsza z wymienionych zdolności daje możliwość obszarowego stuna, a następna przyciąga nieprzyjaciela w jedno miejsce oraz zadaje mu obrażenia.
  3. Nova – umiejętność do destrukcji i wybuchu wspaniale współpracuje z wyżej wymienionymi Warframe.
  4. Ember – po prostu pali wszystko na swojej drodze. Niesamowita moc niszczenia w kombinacji z innymi członkami drużyny powoduje, że gra staje się o wiele łatwiejsza.

Zdolności leczenia oraz wsparcia są  jak najbardziej odpowiednie dla tej mapy. Nie mam wyrobionego zdania w stosunku do innych Warframe, po prostu zbyt rzadko je widuję na tej lokacji lub nie wiem za dużo o nich(np. Banshee, Zephyr).

Wybór broni

Powinien być dostosowany do słabych punktów Plagi, z którą będziemy się mierzyć.  Ta frakcja jest w szczególności wrażliwa na obr. od gazu, ognia oraz tnące. Doświadczenia z różną bronią nie mam, praktycznie cały czas gram tylko Tigrisem.

Łupy z misji

 

Hieracon jest miejscem obfitego dropu. Endo, relikty, modyfikacje, kredyty – to nagrody, które można zdobyć po pomyślnym ukończeniu zadania. Czytałem również o możliwości wypadnięcia z przeciwnika rdzeni fuzyjnych(fusion core), ale nie jestem pewien tej informacji, ponieważ wpis był z 2016 roku, a nigdy takowego nie zdobyłem. Legendarny fuzyjny rdzeń(to nie jest ten sam co wymieniony wcześniej!) można zdobyć w misjach typu pokonanie sił bossa, ale ten temat może być osobnym wpisem.

  • 400 Endo – to sporo, a gdy dostanie się dwie, trzy takie paczki to jest już spora sumka
  • paczki kredytów – od 2000 do 5000 tysięcy, jeśli dobrze pamiętam. Najczęściej otrzymywana zdobycz i zarazem najgorsza.
  • modyfikacje – brązowe, srebrne, złote.  Jeszcze nie spotkałem się z dobrą modyfikacją zdobywaną na wydobyciach. Wypadają bodajże odpowiednie dla stworów oraz typu misji.
  • relikty – łakomy kąsek, każdy AXI i Neo ma szanse dostać się do naszego ekwipunku. Na około 2500 wydobytego kriotyku, przy pełnej obronie ekskawatora otrzymamy przeważnie z 6-8 takich reliktów.

Podsumowanie

Jeśli szukasz miejsca do zdobycia dużej ilości reliktów, szybko, opłacalnie i przyjemnie – zapraszam na Hieracon !

Przydatne linki

http://warframe.wikia.com/wiki/Excavation – garść informacji o wydobyciu w Warframe.

http://pl.warframe.wikia.com/wiki/Obrażenia – rozpiska obrażeń i modyfikatorów

 

0

You May Also Like

O Autorze: Arkadiusz

Z zawodu informatyk, pasjonat różnorakich gier, maniak sprzętu lubiący pobijać swoje rekordy na siłowni ;)

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz