Gangplank – postrach rzeki na Summoner’s Rift!

Bilgewater

Ojczyzna pirata Gangplanka, silnego bohatera League of Legends, mającego ogromny potencjał w późnej fazie rozgrywki. Jedna z moich ulubionych osobowości w tej grze, mająca przyjemną mechanikę gry i olbrzymie obrażenia. Postać kojarzy mi się z Czarnobrodym, legendą karaibów, a sama rozgrywka nim sprawia mi wiele radości.

Paktujemy ?

GIF

Jak na pirata przystało, Gangplank ma własny pistolet jednostrzałowy.  Świetny do wykonywania egzekucji! Arghhh…!  Jeśli zlikwidujemy przeciwnika tą zdolnością dostajemy dodatkowo oprócz złota Srebrne Węże.

Miłośnik pomarańczy

GIF

Egzotyczny owoc dla Europejczyków jest ulubionym przysmakiem Gangplanka. Zjadając go nasz bohater może wyzwolić się spod umiejętności kontroli tłumu i uleczyć znaczną ilość punktów zdrowia.

Beczki śmiechu

GIF

Zawierają w sobie pokaźną ilość czarnego prochu, ale czy to ważne ? Umiejętność domyślnie skrywająca się pod przyciskiem „E”, daję nam duże pole manewru podczas abordażu – i nie tylko! Detonacja tych pirackich ładunków wybuchowych zadaje sto procent obrażeń od ataku, ignorując przy tym czterdzieści procent pancerza. Jakby jeszcze było mało spowalnia cel o aż 40-80% i zadaje dodatkowe obrażenia!

Kanonada

GIF

Jakże denerwująca jest jego zdolność specjalna. Przywołanie ostrzeliwanego okręgu przez pociski artyleryjskie, spowalniające, zadające spore obrażenia(pomimo nerfów [*]), daje spore wsparcie dla drużyny GP. Ulti te może być wspaniałe do dobicia przeciwnika lub wygrania pojedynku drużynowego. Kto by chciał stać w Kanonadzie ?

Srebrne Węże

Postrach rzeki musi jakoś opłacić swoich kamratów z Lewiatana! Za pięćset sztuk tej waluty, można kupić ulepszenie Kanonady. Mamy do wyboru:

 1. Córę śmierci – pocisk wielki jak Dzwon Zygmunta. Podczas jego uderzenia cel traci ogromną ilość punktów życia, wybieram to zawsze jako pierwsze ulepszenie – ot tak dla zabawy! Arghhh…
 2. Strzelać bez rozkazu – krzycząc to Gangplank sprawia, że jego załoga strzela Kanonadą coraz to szybciej i dłużej aż o sześć salw!
 3. Podnieść morale – zwiększa szybkość sojuszników, każdy pirat biegający szybciej może dopaść swojego wroga w znacznie krótszym czasie!

Wyposażenie kapitana Lewiatana

Gangplank uwielbia krew, najczęściej kupuje on przedmioty z tej listy:

 • Moc Trójcy
 • Ioniańsie Buty Jasności Umysłu
 • Kosa Statikka
 • Ostrze nieskończoności
 • Złodziej Esencji
 • Krwiopijca
 • Gruboskórność Steraka

Co kupisz, to zależy od Ciebie, ale wybór w powyższych przedmiotach daję naszemu piratowi niezłego kopa.

Jako dobry pirat

Podzielę się kilkoma wskazówkami podczas gry Gangplankiem:

 • W początkowej fazie gry, będąc toplanerem, jeśli masz możliwość rzucaj jedną beczkę w krzaki. Jeżeli zaatakuje Ciebie przeciwnik, możesz ją detonować rzucają przy okazji drugą. Niekiedy może to uratować Tobie życie lub po prostu zniechęcić przeciwnika do szarży na Ciebie.
 • Na początku staraj się po prostu zdobyć jak najszybciej Moc Trójcy, po zakupie tego przedmiotu zwiększa się Twój potencjał ataku.
 • Zabijanie minionów na pierwszych poziomach z beczek jest trudne, znacznie mądrzejszym rozwiązaniem pozostaje trzymanie 2-3 ładunków beczek, aby w miarę możliwości atakować przeciwnika lub bronić się.
 • Grając na postać, która używa ataków dystansowych nigdy nie rzucaj beczki przed siebie i pod siebie. Prawdopodobnie zostaną one zniszczone przez przeciwnika, czym ty je zdetonujesz. Lepszym sposobem jest rzucenie beczki za siebie, a później zrobienie combo poprzez postawienie drugiej, strzelenie w pierwszą i momentalne rzucenie trzeciej.
 • Przed każdą walką drużynową możesz spróbować obijać przeciwnika beczkami.
 • Twoje beczki mają ogromny potencjał do likwidowania fal minionów w późniejszej fazie gry, dzięki czemu możesz szybko przepchać linie.
 • Kanonada użyta z inteligencją potrafi odmienić losy walki drużynowej. Celować tą umiejętnością należy tak, żeby jak najwięcej przeciwników znalazło się w epicentrum ostrzału, przez co mają znikome szanse ucieczki.
 • Umiejętność specjalna jest także dobrym rozwiązaniem na egzekucje przeciwnika, który ma małą ilość punktów zdrowia.
 • Pomarańcze są bardzo przydatne. Nie używaj ich bez sensu, mogą uratować Tobie życie lub Twoim sojusznikom.
 • Na górną aleje można jako drugi czar(obok błysku) wziąć wyczerpanie. Jest na prawdę przydatne. Nie musisz się teleportować żeby pomóc, skoro masz Kanonadę. Po za tym wyczerpanie często odmienia losy walki.

Przydatne linki

http://pl.leagueoflegends.wikia.com/wiki/Gangplank

http://champion.gg/champion/Gangplank

2

You May Also Like

O Autorze: Arkadiusz

Z zawodu informatyk, pasjonat różnorakich gier, maniak sprzętu lubiący pobijać swoje rekordy na siłowni ;)

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz